-=Civitas Kielcensis Suicide Squad=-

Forum [CKSS]
Teraz jest 2024-03-29, 10:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-11-07, 12:12 
Offline
Pułkownik
Pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-26, 23:25
Posty: 2626
Lokalizacja: Lub...
Ale z drugiej strony wracać do tej ..ujni w Elblągu? Do tych układów, do tego włażenia wszystkim w dupę, żeby cokolwiek załatwić.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82709,4646899.html


---
zmoderowane
[CKSS]Hetman


Ostatnio edytowano 2007-11-07, 21:29 przez [CKSS]Wolwerin, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-07, 19:03 
Offline
Sierżant sztabowy
Sierżant sztabowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-05-04, 08:18
Posty: 98
Lokalizacja: Od Hetmana
Ten "Elbląg" to dla mnie Kielce...
Nie żebym była zachwycona Warszawą, bo tak nie jest. Ale prawda jest taka, że w Kielcach pracy nie ma. Więc albo praca i godne życie, albo...prowincjonalność Kielc i ich małomiasteczkowość.
A jeśli chodzi o pana z artykułu?
To ja powiem tak: jak dla mnie ten człowiek żyje ponad stan. Bo my z Dawidem nawet trochę więcej razem zarabiamy w tym momencie, a prawdę mówiąc nie stać jest nas na to, żeby wydawać na cotygodniowe zakupy 400 złotych. Przeciętnej rodziny nie stać na francuskie sery... Mnie zresztą też - a jak napisałam wcześniej zarabiamy więcej. A o wydaniu 450,00 złotych w pizzerri to nawet bym nie pomyślała. Dla mnie to jest rozrzutność. Bo jak się podejmuje decyzję o zakupie mieszkania, na które trzeba wziąć kredyt, to oznacza to, że nie ma się pieniędzy. No i dodatek jest się dłużnikiem. Więc trzeba zweryfikować inne wydatki. Życie z kredytem nie jest proste, ale kto powiedział, że takie ma być?, że wszystko nam się należy? Mimo to ja uważam, że lepiej wziąć kredyt i inwestować we własne 4 ściany niż płacić komuś i jeszcze dbać o cudze mieszkanie, do którego ktoś obcy nam zupełnie może w każdym momencie wejść, bo to on jest właścicielem. No to chyba lepiej mieć ten kredyt wiszący jak miecz nad głową. Ja wątpliwości nie miałam i nadal nie mam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-07, 21:10 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): 2005-04-06, 09:47
Posty: 1214
Lokalizacja: Elbląg
taki elblaski burak z tego Tomka
ja z marta zarabiamy 2x mniej po splaceniu kredytow zrobieniu oplat zostaje nam na zycie 400-500 zł miesiecznie i nie narzekamy takie zycie, wole miec swoje niz placic komus za wynajete mieszkanie, w wakacje tez bylem tylko raz nad morzem i nie mialem okazji sie nawet poopalac, ale takie zycie moze kiedys bedzie normalniej. tym optymistycznym akcentem koncze ten zenujacy artykul.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-08, 00:02 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-06, 08:39
Posty: 390
Lokalizacja: Kielce
mnie się żyję dobrze w Kielcach, nie narzekam. Ważne by zdrowie było.
Wchodzenie w "dupę" chyba nie jest zależne od wielkości miejscowości. Wszędzie tak samo. Gość jakis nawiedzony :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-08, 07:33 
Offline
Szef wywiadu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-04, 23:14
Posty: 759
Lokalizacja: Białogard
Zgodzę się w wami i całkowicie was popieram :)
Kielce i Elbląg to prowincja ;) hehe

Pozdrawiam

Ps. Jak ktoś uważa, że mało zarabia to zapraszam do służby zdrowia ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-08, 12:29 
Offline
Pułkownik
Pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-26, 23:25
Posty: 2626
Lokalizacja: Lub...
[CKSS]Dark_Luki napisał(a):
Zgodzę się w wami i całkowicie was popieram :)
Kielce i Elbląg to prowincja ;) hehe

Pozdrawiam

Ps. Jak ktoś uważa, że mało zarabia to zapraszam do służby zdrowia ;)


Nie rozśmieszaj mnie, ci biedni lekarze i ich wypasione fury.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-08, 16:25 
Offline
Szef wywiadu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-04, 23:14
Posty: 759
Lokalizacja: Białogard
[CKSS]Wolwerin napisał(a):
[CKSS]Dark_Luki napisał(a):
Zgodzę się w wami i całkowicie was popieram :)
Kielce i Elbląg to prowincja ;) hehe

Pozdrawiam

Ps. Jak ktoś uważa, że mało zarabia to zapraszam do służby zdrowia ;)


Nie rozśmieszaj mnie, ci biedni lekarze i ich wypasione fury.

Jakbyś pomyślał, to byś wiedział, ze służba zdrowia to nie tylko lekarze i nie tylko Ci których widać na oddziałach czy telewizji.
Np na 33 lekarzy przypada 130 pielęgniarek, 30 fizykoterapeutów, 20 salowych, 20 pracowników administracji (wszystkich działów), 5 konserwatorów, 2 placowych, 10 laborantów, 10 pomocy pielęgniarskich .... itd.
To nie wszyscy razem ok 290 osób. 33 z nich zarabia dobrze tj: ok 11% z całości.
Także radzę się zapoznać z tematem zanim się coś chlapnie bez sensu........


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-08, 17:39 
Offline
Pułkownik
Pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-26, 23:25
Posty: 2626
Lokalizacja: Lub...
Akurat dość dobrze orientuję się w zarobkach służby zdrowia i nie są one tak tragiczne jak są one wszędzie przedstawiane. A lekarze to jak by nie mówić pewna reprezentacyjna cześć społeczności zwanej służbą zdrowia.

_________________
"Pamiętaj bez zbytecznych słów do puki żyjesz walisz z obu luf. "

Lubię wygrywać, to mnie bawi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-08, 20:33 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-06, 08:39
Posty: 390
Lokalizacja: Kielce
elita mieszka na prowincji :)
cisza , spokój, przyroda itp. :)

a tak ogólnie to nie narzekać :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-08, 21:23 
Offline
Szef wywiadu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-04, 23:14
Posty: 759
Lokalizacja: Białogard
[CKSS]Wolwerin napisał(a):
Akurat dość dobrze orientuję się w zarobkach służby zdrowia i nie są one tak tragiczne jak są one wszędzie przedstawiane. A lekarze to jak by nie mówić pewna reprezentacyjna cześć społeczności zwanej służbą zdrowia.


Co ty mi tu k..a o tych lekarzach pier..isz?
Groch o ścianę. Lepiej Ci wytłumaczyć nie potrafię.
Ale skoro pan jest tak świetnie zorientowany lepiej od pracowników służby zdrowia no no to tylko pozazdrościć zmysłu orientacji. Nadajesz się na polityka. Gratuluje i współczuję.

Wiesz lepiej ode mnie ile ja zarabiam, ile zarabia moja dziewczyna, moi koledzy ze szpitala i moi znajomi z innych szpitali?
Weź ty się k...a chłopie zastanów czasem nad tym co mówisz, a lepiej na tym wyjdziesz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-08, 21:54 
Offline
Młodszy chorąży sztabowy
Młodszy chorąży sztabowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-21, 09:11
Posty: 178
Lokalizacja: Warszawa
Łukasz, spokojnie. Po co te nerwy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-09, 08:23 
Offline
Generał dywizji
Generał dywizji

Dołączył(a): 2005-04-05, 22:29
Posty: 4227
Właśnie... spokojniej...

_________________
Wszyscy ludzie się boją, ale odważni nie myślą o strachu i idą naprzód, czasem po śmierć, ale zawsze po zwycięstwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-09, 08:52 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): 2005-04-06, 09:47
Posty: 1214
Lokalizacja: Elbląg
i oco wy sie klucicie jedna i druga strona ma racje
lukasz bez obrazy pracujesz w szpitalu w mialym miasteczku ktore nie ma specjalistycznego sprzetu i dla tego ma maly kontrakt z NFZ, masz racje ze sluzba zdrowia zarabia malo, kolega po studiach medycznych 6 lat zarabial 1300 z dyzurami wiec wolal pojechac do angli i pracowac jako cos posredniego miedzy pielegniarka a lekarzem i pracuje tam 2 tygodnie od poniedzialku do niedzieli tzn jak wejdzie rano w poniedzialek to wychodzi w poniedzialek rano i tam zarabia 2000 GBP, ale sam znam lekarzy fakt maja juz troche stazu pracuja na etacie w szpitalu dodatkowo w prywatnych NZOZ-ach, ale to normalne ze jak jestes dobry i jestes specjalista w tym co robisz to bedziesz zarabial pieniadze, a tymek tez ma swoje racje jak nie wierzysz przyjedz do mnie do elblaga to za bylym szpitalem wojewodzkim zobaczysz wspaniale osiedle wdziecznosci pacjentow zreszta niedlugo otrzyma taka oficjalna nazwe :P dla niewtajemniczonych jest to osiedle domkow jednorodzinnych gdzie wiekszosc mieszkancow to lekarze. tak samo jak ktos by powiedzial ze ksiegowi zarabiaja duzo no i to jest prawda ale i tak wszystko zalezy od biura albo firmy w ktorej sie pracuje ja pracuje srednio po 10 h dziennie i zarabiam marne 1100 zl na reke a w biurze obok nas pracuja po 7 h dziennie bez sobot i maja jakies 2000 na reke wszystko zalezy od wielu czynnikow i nie ma sie co denerwowac. zyjemy w takim kraju w jakim zyjemy i jak sie komus cos nie podoba to droga na zachod jest otwarta. a najlepiej do finlandi bo to podobno najlepszy kraj na swiecie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-09, 17:52 
Offline
Szef wywiadu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-04, 23:14
Posty: 759
Lokalizacja: Białogard
Kuzwa ludzie czy wy nie rozumiecie co ja mówię????
Na przykładzie naszego szpitala tłumacze wam, że lekarze to 11% kadry.
Oni zarabiają dobrze!!! Nie powiedziałem, ze zarabiają źle.
Jak mam się nie wkurzać jak taki w.. na podstawie zarobków ok 11% pracowników służby zdrowia klepie bzdury, ze w służbie zdrowia płacą dobrze. Eh..........
Tłumaczyć takiemu a on dalej swoje.
Kuzwa !! :evil: :evil:


Zadlo :) Małe sprostowanie co do miałomiasteczkowego słabo wyposażonego szpitala :)

Jesteśmy najlepszym centrum rehabilitacji w rejonie i nie boję się powiedzieć na pewno jednym z lepszych w Polsce :)
Jeżeli chodzi o wyposażenie również :)
Pacjentów mamy z całej Polski, a już w kwietniu zamykana jest lista przyjęć do grudnia.
Program centralny - zagospodarowanie mienia poradzieckiego - kasa bezpośrednio z Waraszawy.
Np.tylko w tym roku dostaliśmy 200tys złotych na zakup samego sprzętu rehabilitacyjnego i 12mln zł na oddanie kolejnego skrzydła (odcinka) :)

Pozdrawiam z małomiasteczkowego szpitalika :)

Ma ktoś jeszcze jakieś pytania dot. służb zdrowia ewentualnie szpitala w brdzie? :)

Ps. Jak ktoś ma dużo czasu wolnego niech sprawdzi ile szpitali powiatowych czy miejskich w Polsce ma np. cyfrową radiologię u siebie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-09, 18:49 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-06, 08:39
Posty: 390
Lokalizacja: Kielce
a ja dostałem w tym roku 50 mln na PETA i 15 mln na nowy akcelerator :) reszta to drobiazgi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-10, 01:35 
Offline
Szef wywiadu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-04, 23:14
Posty: 759
Lokalizacja: Białogard
[CKSS]jahor napisał(a):
a ja dostałem w tym roku 50 mln na PETA i 15 mln na nowy akcelerator :) reszta to drobiazgi :)


Sam se to wypij :P

A se my to pooglądamy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-15, 14:52 
Offline
Generał dywizji
Generał dywizji

Dołączył(a): 2005-04-05, 22:29
Posty: 4227
Opieka zadrowotna w zachodniopomorskim... Wiesz Luki gdzie to? Chyba nie u Was?

szerzej

_________________
Wszyscy ludzie się boją, ale odważni nie myślą o strachu i idą naprzód, czasem po śmierć, ale zawsze po zwycięstwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-11-15, 17:14 
Offline
Szef wywiadu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-04, 23:14
Posty: 759
Lokalizacja: Białogard
[CKSS]Hetman napisał(a):
Opieka zadrowotna w zachodniopomorskim... Wiesz Luki gdzie to? Chyba nie u Was?

szerzej

My nie jesteśmy szpitalem klinicznym.
Co do sali wybudzeń u nas jest Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, wiec nie musimy udawać, ze mamy coś czego nie ma.

ps.
Cięzko jest wytłumaczyć sytuacje w służbie zdrowia komuś kto w niej nie pracuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL