-=Civitas Kielcensis Suicide Squad=-

Forum [CKSS]
Teraz jest 2024-04-24, 04:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Iphone 3G
PostNapisane: 2008-08-14, 17:02 
Offline
Szeregowy
Szeregowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-04-21, 15:21
Posty: 17
Lokalizacja: Lodz
Po 2 tygodniowym poszukiwaniu, postanowilem zakupic telefon na ebay-u. Wszystko pieknie (oczywiscie bylem podjarany jak nie wiem co), ale. Otworzywszy pudeleczko poczulem ten cudowny zapach nowosci. Nie zwlekajac szybko otworzylem instrukcje [ma ona 4 strony a5? moze a6 (czcionka 12 i duzo obrazkow)]. Gruntowe przeczytanie zajelo mi 1min i 30s? Nastepnie zapakowalem karte sim (firmy AT&T, poniewaz mam locka) i wl, boshe.. Duzy ekran, elegancko wykonane - to bylo moje pierwsze wrazenie. Nie czekajac ani troche dluzej wl bluetooth, by przeniesc rzeczy z n95 i?? dupa.... Iphone ma bluetooth-a, ale tylko po to by podlaczy sluchaweczke bezprzewodowa -.-. Nic zyje sie dalej. Nastepna czynnoscia bylo odpalenie safari (taka przegladarka). Osoba, ktora pierwszy raz ma doczynienia z klawiaturami w LCD ma problemy z trafieniem, ale da sie przyzwyczaic. Po stronach chodzi sie fantastycznie, telefon jest nafaszerowany czujnikami gdy obracamy przegladarka tez sie obraca. Po zakonczeniu zabawy z safari, przychodzi mi sms ze.... stracilem 27$!!! Dlaczego? Iphone ma wi-fi ale, gdy zasieg jest slaby uzupelnia go naszym kontem, tzn pobiera neta od operatora. (Narazie najlepszy sposobem na ominiecie tego jest wl trybu offline i wl wi-fi).
Obrazek

By dodac cos do Iphona trzeba miec iTunes(45mb). Tak poj*** programu to jak zyje nie widzialem. Fakt ma w sobie wszystko, ale az za duzo. Pol dnia potrzebowalem by dodac muzyke. Wszystkie programy dostaniemy tylko w Apple store, ale znow jest problem. By sie zarejstrowac trzeba miec karte kredytowa, ktora umozliwia nam zakupy przez neta (taka z wypuklymi napisami). Inaczej nie ma bata -.-. I wlasnie ja mam ten problem, nie mam tej wypuklej, przez co nawet tych darmowych programow nie moge pobrac. Ceny aplikacji wahaja sie od 0-20$.
No jak wiadomo aparacik 2mpix i gps. No wlasnie ten gps. Narazie nie ma map do iphona. Mozna korzystac z google maps, przez co potrzebujemy dostepu do internetu. Tom Tom cos szykuje na iphona, podobno jest juz gotowe, ale tylko kiedy wyda?

Bateria --> pol dnia chodzenia po stronach www lub gadania. Spokojnie wystarczy od wstania z lozka do polozenia sie spac (przecietnie 20h).

Plusy:
-elegancko wykonany
-szybki internet
-swietna przegladarka
-uroku dodaja czujniki
-gps?
-dotykowy ekran
-ipod
-kalkulator :)
-bardzo fajne glosniczki
-mozliwosc ubierania iphona w rozne protectory :), ja kupilem mu czarny xD + szybke na wyswietlacz

Minusy:
-czasem sie zawiesi, ale to bardzo rzadko. moze raz na dzien (moze nastepne updaty softa poprawia jego stabilnosc
-aparacik 2mpx
-nie mozna nagrywac filmow
-NIE MA JAVY!!!
-brak dyktafonu
-brak aplikacji takich jak gg, skype(skype jest tylko za posrednictwem przegladarki)

_________________
"Żadna misja nie jest zbyt trudna, żadna ofiara zbyt wielka. Obowiązek przede wszystkim"
Obrazek


Ostatnio edytowano 2008-08-14, 18:43 przez Morfa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Iphone 3G
PostNapisane: 2008-08-14, 17:48 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): 2005-04-06, 09:47
Posty: 1214
Lokalizacja: Elbląg
no to mnie rozczarowales
a co bluta to musisz pewnie pogrzebac bardziej :D
ja mam n95 8gb i tez bede obczajal w marcu iphona 16 gb :P
wiec troche czasu na testy masz
poprzednia generacja iphona miala lepsza antene do wifi ciekawe jak w tej to wyglada co do safari to wolalbym tego nie uzywac nawet na phonie najwiekszy badziew
w n95 tez wcale tak rozowo nie dodaje sie mp3 do playlisty wiec wiesz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Iphone 3G
PostNapisane: 2008-08-14, 18:32 
Offline
Pułkownik
Pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-26, 23:25
Posty: 2626
Lokalizacja: Lub...
Dziennikarze Ny Teknik powołują się na wyniki badań pewnego anonimowego specjalisty - ich wiarygodność została już potwierdzona przez specjalistów z Uniwersytetu w Gälve. Okazuje się, że przyczyna problemu jest fakt, iż nominalny poziom czułości na sygnał 3G jest w iPhone'ie fabrycznie ustalony na niższym poziomie niż przewidziano w specyfikacji standardu 3G. A to sprawia, że jeśli użytkownik telefonu Apple'a oddali się na określoną odległość od nadajnika, straci zasięg - mimo iż osoba korzystająca z innego telefonu 3G (zgodnego ze specyfikacją) wciąż będzie miała aktywne połączenie.

Z informacji przedstawionych przez magazyn wynika, że osoba, która wykryła przyczynę problemu pragnie pozostać anonimowa z dość prozaicznego powodu - okazuje się, że testy zostały przeprowadzone przy pomocy sprzętu należącego do jej pracodawcy, i to bez jego wiedzy i zgody. Naukowcy z Uniwersytetu w Gälve potwierdzają jednak odkrycia owego anonimowego badacza

Przedstawiciele Apple na razie nie komentują tych doniesień.


Osobiście polecam to:

http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1395

_________________
"Pamiętaj bez zbytecznych słów do puki żyjesz walisz z obu luf. "

Lubię wygrywać, to mnie bawi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Iphone 3G
PostNapisane: 2008-08-14, 18:46 
Offline
Szeregowy
Szeregowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-04-21, 15:21
Posty: 17
Lokalizacja: Lodz
heh nie wiedzialem :)), posta dokonczylem.

_________________
"Żadna misja nie jest zbyt trudna, żadna ofiara zbyt wielka. Obowiązek przede wszystkim"
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Iphone 3G
PostNapisane: 2008-08-14, 19:40 
Offline
Kapitan
Kapitan
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-01-13, 20:16
Posty: 304
Lokalizacja: tek
Co do iTUNES to jak masz iPODA to też musisz go zainstalować na kompie.Jedyny plus tego programu to zajebiste stacje radiowe.Praktycznie każdy jest w stanie zaspokoić swoje wymagania.No a iPHONE... ktoś ostatnio proponował mi za 300 jurków.... a w sklepie stoi 300 ale na billpay :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Iphone 3G
PostNapisane: 2008-08-16, 09:31 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-01, 01:02
Posty: 703
Lokalizacja: CK/Wielki Babilon
Podsumuję to krótko: iphone to użądzenie które bazuje na marketingowym hype i na fanatykach jabłuszka, a nie na technologii i rzeczywistej potrzebie użytkowników.

_________________
Zbieram na kompa pod ArmA 2, ArmA 2 i <del>internet bez limitu</del> ;P
Jabber IDentification: knt (małpeczka) nerd|gazeta (kropeczka) pl

Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL