-=Civitas Kielcensis Suicide Squad=-

Forum [CKSS]
Teraz jest 2024-03-29, 10:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-09-14, 13:07 
Offline
Generał dywizji
Generał dywizji

Dołączył(a): 2005-04-05, 22:29
Posty: 4227
Od ponad roku funkcjonuje fajna rzecz w +GSM.
Dobre jest to do odszukania skradzionej karty SIM, ale także do sprawdzenia gdzie jest ważna dla nas osoba.

Pokrótce:
1.Wyrażenie zgody na lokalizowanie w usłudze przez Użytkowników określonych przez podanie
numeru telefonu. (koszt wg taryfy)
2. z numeru który może sprawdzić nasze położenie wysyłamy sms (koszt 1,22).
3. w odpowiedzi dostajemy dokładne (prawie) położenie karty SIM.
4. sprawdzana osoba dostaje sms ze ujawniono miejsce jej pobytu.

Dobra sprawa w trosce o własne bezpieczeństwo.
Regilamin PDF

Przykładowe położenie Moniki odebrane SMS:
Cytuj:
Numer 6yyxxxxxx znajduje się:
Warszawa, Kinowa/Zbarska.
Współrzędne geogr.: 52 14' 31" N,21 04' 06" E


Załączniki:
wiem_gdzie1.jpg
wiem_gdzie1.jpg [ 127.03 KiB | Przeglądane 8503 razy ]
wiem_gdzie2.jpg
wiem_gdzie2.jpg [ 103.05 KiB | Przeglądane 8493 razy ]

_________________
Wszyscy ludzie się boją, ale odważni nie myślą o strachu i idą naprzód, czasem po śmierć, ale zawsze po zwycięstwo.
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-09-15, 12:18 
Offline
Szef wywiadu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-04, 23:14
Posty: 759
Lokalizacja: Białogard
Mała uwaga.
1) Po co np. moja kobita na wiedzieć gdzie jestem :)
2) Z tego co wiem o łączności i radionamiarach, oraz określania pozycji na podstawie jakiś tam namiarów, jeszcze ze studiów, to te dane geograficzne o położeniu karty to współrzędne anteny, w zasięgu której się znajdujemy tzn najbliższej.
Także jak ktoś chce naprowadzić na te współrzędne pocisk, niech pamięta, że głowica musi być odpowiedniej mocy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-09-15, 17:49 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): 2005-04-06, 09:47
Posty: 1214
Lokalizacja: Elbląg
ale moze byc kicha jak komorka zalapie nadajnil oddalony o 30 km :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-09-15, 17:53 
Offline
Szef wywiadu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-04, 23:14
Posty: 759
Lokalizacja: Białogard
[CKSS]Zadlo napisał(a):
ale moze byc kicha jak komorka zalapie nadajnil oddalony o 30 km :P

Powtarzam:
Cytuj:
odpowiedniej mocy
;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-09-16, 14:44 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): 2005-04-06, 09:47
Posty: 1214
Lokalizacja: Elbląg
[CKSS]Dark_Luki napisał(a):
[CKSS]Zadlo napisał(a):
ale moze byc kicha jak komorka zalapie nadajnil oddalony o 30 km :P

Powtarzam:
Cytuj:
odpowiedniej mocy
;)


chodzilo mi oto ze jak cie twoja druga polowa zacznie tak namierzac a wpadniesz w zasieg innego nadajnika to mozesz miec nielada problem wytlumaczyc ze byles w bialogardzie w domu a nie w koszalinie czy kolobrzegu :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-09-18, 12:55 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): 2007-08-26, 20:02
Posty: 13
Lokalizacja: Białogard
[CKSS]Zadlo napisał(a):
ale moze byc kicha jak komorka zalapie nadajnil oddalony o 30 km :P


Nie ma takich nadajnikow :P

_________________
Slavia 634T Leapers 3-9x32 AO MD


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-09-18, 17:49 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): 2005-04-06, 09:47
Posty: 1214
Lokalizacja: Elbląg
Browar napisał(a):
[CKSS]Zadlo napisał(a):
ale moze byc kicha jak komorka zalapie nadajnil oddalony o 30 km :P


Nie ma takich nadajnikow :P


Jak nie ma jak sa te co byly to przeciez nie zlikwidowali co najwyzej dodali nowsze z pasmem 1800 ktore ma mniejszy zasieg ale wiecej polaczen obsluzy. Nadajniki sieci GSM 900 mialy zasieg 60 km.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2007-09-20, 10:43 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): 2007-08-26, 20:02
Posty: 13
Lokalizacja: Białogard
[CKSS]Zadlo napisał(a):
Jak nie ma jak sa te co byly to przeciez nie zlikwidowali co najwyzej dodali nowsze z pasmem 1800 ktore ma mniejszy zasieg ale wiecej polaczen obsluzy. Nadajniki sieci GSM 900 mialy zasieg 60 km.


Owszem zgadzam sie ale zasięg BTS'ów to nie to samo co możliwość pokrycia fragmentu terenu o średnicy 60 km sygnałem. Stacja bazowa BTS zbudowana jest z anten sektorowych (dzięki tym właśnie antenom możliwa jest komunikacja telefonu ze stacja) i anten mikrofalowych pracujących w pasmie od 13 do ponad 42 GHz (dzięki nim i tych częstotliwościach możliwa jest komunikacja jednej stacji z inna oddalona nawet o 60 km). Ale mikrofale idą wąską skupioną wiązką i anteny mikrofalowe są ustawione w taki sposób aby zawsze nawzajem się widziały, aby sygnał z jednej trafiał bezpośrednio na druga i odwrotnie. Ogranicza to zakres działania silnej fali mikrofalowej i narażania ludzi, zwierząt itd na napromieniowanie i np ugotowanie się :>. Było to stosowane w czasach rozwoju techniki komórkowej, kiedy to w mieście mieliśmy zasięg ale już za miastem w lesie czy na polu zasięgu nie było bo operatorzy uważali że tam to nie jest potrzebne a technika i budowa nowych stacji była dosyć droga. Aby BTS był w stanie pokryć fragment terenu o średnicy 60 km sygnałem musiałby emitować pole elektromagnetyczne o olbrzymiej mocy wielokrotnie przekraczającej dopuszczalne normy i narażającej przebywające w jej zasięgu osoby na napromieniowanie itd, itp. Obecnie zasięg miejskich BTS'ów ze względu na natężenie pola elektromagnetycznego i wysokość montażu anten wynosi nie więcej jak jeden kilometr. Skuteczny zasięg BTS'a jest kombinacją wysokości montażu anten sektorowych, kątów nachylenia względem poziomu morza i mocą anten a z tym z kolei wiąże się montaż anten w taki sposób aby wartości pola elektromagnetycznego przekraczające normy znajdowały się w miejscu niedostęnym dla ludzi, np. anteny sektorowe Katherin 742265 o zasięgu skutecznym 1 km ma wartości mocy przekraczające normy na odległości 39,4 m i kącie 30 stopni w poziomie i wysokości pola 15 metrów. Taką antenę więc trzeba zainstalować na takiej wysokości aby obszar ten znajdował się poza obszarem w którym mogą znaleźć się ludzie. Czyli jeśli zabudowa miejska w obszarze działania anteny (w tym przypadku 1 km i rozpiętość sygnału 30 stopni w poziomie) ma 30 metrów wysokości to taka antenę należy zamontować na wysokości 45 metrów. Do tego dochodzi jeszcze kąt nachylenia anteny w pionie (wartość tego kąta jest ustalana z uwzględnieniem mocy anteny a co za tym idzie jej zasięgu skutecznego i wartości pola elektromagnetycznego przekraczającego normy względem najbliższej zabudowy) i mamy obszar jaki antena może pokryć polem elektromagnetycznym. Brzmi to dosyć skomplikowanie, rysunkiem o wiele łatwiej to zobrazować ale nie mam nic pod ręką. Zaznaczam ze nie wiem jak to sie ma do anten poza terenem zabudowanym gdzie ze względu na to iż nie przebywają tam stale ludzie anteny mogą być mocniejsze. Jak dotąd spotkałem się ze stacją jako całością która była w stanie pokryć fragmenty terenu o średnicy 8 km. Były to anteny sektorowe VHLP2 bodajże o zasięgu 8 km i kącie 15 stopni w poziomie niestety nie pamiętam jakiej były mocy i jak wyglądał ich rozkład pola elektromagnetycznego przekraczającego normy i kąty nachylenia tych anten. Oczywiście ze względu na zawężony kąt poziomy pola należy zastosować więcej anten aby pokryć dany obszar sygnałem.

Reasumując

[CKSS]Zadlo napisał(a):

Chodzilo mi oto ze jak cie twoja druga polowa zacznie tak namierzac a wpadniesz w zasieg innego nadajnika to mozesz miec nielada problem wytlumaczyc ze byles w bialogardzie w domu a nie w koszalinie czy kolobrzegu


taka sytuacja jest niemożliwa do zaistnienia. :)

Pozdrawiam.

_________________
Slavia 634T Leapers 3-9x32 AO MD


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL