-=Civitas Kielcensis Suicide Squad=-

Forum [CKSS]
Teraz jest 2024-03-28, 13:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-06-19, 00:52 
Offline
Rekrut
Rekrut

Dołączył(a): 2014-06-18, 16:06
Posty: 2
Wybaczcie, jeżeli zaczynam temat, o którym według potocznego obycia zaczynać się nie powinno, jeżeli każdy chce wyjść z tej rozmowy żywy. Jednak w obliczu wydarzeń, które zadziały się na przestrzeni obecnych dni sądzę, że raczej nie będzie ten post budzić kontrowersji, bowiem nie o ukierunkowaniach politycznych, a o wydarzeniach politycznych, które dotyczą naszego kraju, będzie tutaj mowa.

Jakie jest Wasze zdanie co do obecnej sytuacji, plus czy sądzicie, że takie działania ABW ( niecodziennie ) powinny być prowadzone w czasie tak gorącym? Według mnie politycy tak bardzo czują się bezkarni, że w "biały dzień" z afery, po której powinni zostać skazani sami powodują działania na celu łapania i osądzania osób, które nagrały i ujawniły ich poczynania.

W mojej młodej, skromnej głowie niestety nie potrafi powstać racjonalna odpowiedź na to, czemu tak się dzieje. Gdzie dwie osoby wspólnie się umawiają, wykorzystując przy tym swoje wysokie publiczne stanowiska, po czym wychodzi ich Alfons i twierdzi, że nic się nie stało, co więcej, że oni zostali pokrzywdzeni i trzeba osądzić natychmiastowo zbrodniarzy, którzy nagrali tych Panów.

Wszystko poprzedzała afera z kierowcą, który złamał przepisy ruchu drogowego, a zrobiono z niego pierwszego przestępcę Rzeczypospolitej. Codziennie sam jestem świadkiem szaleńczej jazdy motocyklistów, lecz padło już pytanie w rozmowie z "Łysym z policji" , " Czemu nie łapiecie szaleńców na motorach", na to rzecznik policji "Hahah, Pan chyba za dużo naoglądał się filmów akcji, by sądzić, że będziemy ich ścigać".

Dodatkowo humorystyczny filmik przedstawiający sytuację z taśmami: https://www.youtube.com/watch?v=4hAoYTJPSqA


Jeżeli temat nie na miejscu lub bez sensu, można usunąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-19, 11:04 
Offline
Pułkownik
Pułkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-26, 23:25
Posty: 2626
Lokalizacja: Lub...
Świetny miejsce na ten wątek. Zmienić to możemy przy urnach lub samemu angażując się w politykę an szczeblu lokalnym z samego narzekania nic nam nie przyjdzie :)

Cóż koleś łamał przepisy i tym się jeszcze chwalił, sam sobie strzelił w kolana publikując filmy na youtube.

_________________
"Pamiętaj bez zbytecznych słów do puki żyjesz walisz z obu luf. "

Lubię wygrywać, to mnie bawi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-19, 11:16 
Offline
Szef wywiadu
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-04, 23:14
Posty: 759
Lokalizacja: Białogard
Moim zdaniem tak czy siak, na forum CKSS nie powinniśmy rozmawiać o takich sprawach.
Na Tsie też takich kwestii nie poruszaliśmy kiedyś.
Dodatkowym argumentem w tej kwestii jest fakt, że nie ma co przenosić tego rynsztoka jeszcze tutaj.
Niech to gówno (polityka) płynie sobie gdzieś obok.

pozdrawiam

Łukasz/cieniasek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-23, 11:56 
Offline
Rekrut
Rekrut
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2014-06-06, 07:34
Posty: 9
Jeżeli zaskakuje jeszcze kogoś cynizm polityków to gratuluje naiwności. Obojętne kto będzie u władzy, ich postawa i mentalność się nie zmieni. A w dodatku przy dzisiejszej ordynacji wyborczej głosując na nazwisko które Ci pasuje, oddajesz również głos na całą listę która może Ci już mniej odpowiadać. Zmiana ordynacji na okręgi jednomandatowe? Może to by było lekarstwo, ale nikt go nie chce. Ja pracuję w bardzo dużej firmie państwowej i uwierz mi że cynizm prezesów i dyrektorów przynoszonych w teczkach polityków jest jeszcze większy niż wynika z nagrań. Chcesz żeby było inaczej to sam spróbuj polityki choćby na szczeblu lokalnym i pozostań "czysty" i wierny ideałom, a wtedy Ci szczerze pogratuluje. Im więcej będzie takich tym może będzie normalniej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-23, 14:47 
Offline
Kapitan
Kapitan
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2013-10-15, 21:47
Posty: 347
Lokalizacja: Warszawa
A ja wystąpie jako advocatus diaboli

Prokuratura jest najwyższym organem wykonawczym czy jak to się tam nazywa - co oznacza ,że nawet prezydent , premier, papież i swięty kaczor są zobowiązani wykonywać polecenia prokuratury - chyba że sprawa dotyczy dziennikarza bo ten ma jakiś dziwny immunitet który nazywa tajemnicą spowiedzi czy tam zawodową .
Wyobraźmy sobie identyczną prawnie sprawę - identyczną co do okoliczności .
58 letni ........ matoł z wąsem gwałci 6cio letnią dziewczynkę i kręci o tym film - film ów wysyła do redakcji WPROST o czym dowiaduje się prokuratura i żąda wydania materiałów oraz informatora a pan redaktor naczelny zasłaniając się tajemnicą dziennikarską odmawia wydania dowodów krzycząc że Tusk i że PRL . Nie rozważamy tu czy dziewczynka zasłużyła sobie na takie potraktowanie - czy prowokowała ............ matoła i czy ten gwałcił ja z własnej woli czy też na zlecenie.
Tak samo jak z nagraniami - tyle że socjologicznie skala przestępstwa mniejsza nieco. Bo rumuński matoł w tym przypadku zamiast gwałcić dziewczynkę popełnił inne przestępstwo - podsłuchiwał urzędników państwowych co podpada co najmniej pod paragrafy kodeksu cywilnego bo bez zezwolenia w ogóle podsłuchiwał - a że byli to urzędnicy państwowi to dochodzi jeszcze szpiegostwo polityczne , gospodarcze i pewnie jeszcze coś tam wymyślą.
Obydwa przypadki z punktu widzenia prawa są identyczne o tyle że slepa Temida je tak widzi. Zostało popełnione przestępstwo , poszukujemy winnego , jest ktoś kto posiada o nim informacje ale nie chce ich wydać . I w obydwu przypadkach społeczeństwo zajmuje całkowicie przciwne stanowiska. To czyli jak to jest ?
Nie będę tu poruszał aspektu politycznego sprawy - w sensie merytoryki rozmowy podsłuchanych władza jaka jest taka jest - sami sobie taką wybraliśmy .
Inna sprawa że wyboru nie było :) Ja tam wolę być rządzonym przez złodzieja niż idiotę - mniejszy wstyd za granicą. Albo inaczej - gdzieś słyszałem takie stwierdzenie że Polska to taki dziwny kraj w którym obywatele popierają partię A ale głosują na partię B żeby partia C nie wygrała wyborów - naprawdę to do nas pasuje :).


A jak nas widzą za granicą ? - jakiś czas temu (parę lat) chyba w węgierskiej czy czeskiej gazecie :

Jaruzelski pokazał jak nie powinno się rządzić Polską
Kwaśniewski pokazał jak się powinno rządzić Polską
Wałęsa pokazał że każdy idiota potrafi rządzić Polską
Kaczyński pokazał że jednak nie każdy ..


Pozdr..

Ł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2014-06-23, 16:09 
Offline
Kapral
Kapral

Dołączył(a): 2013-04-16, 23:40
Posty: 32
Lokalizacja: WS
Mnie to smieszy wszystko, rok podsluchu i co nagrali jak sikorski k... sadzi, a prawda jest taka ze za kazda partia stoi mafia i kazda bedzie kradla i kombinowala, taka natura polaka i kazdy orze jak moze ale prawde mowiac to wole zlodzieja od zlodzieja psychopaty, a kto to nagral to jest chyba wiedza wszyscy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL